3D brýle Pulfrich

3D brýle Pulfrich
Model: PUL 01
Dostupnost: Na skladě
Cena: 35 Kč

2 kusů a více za 30 Kč
5 kusů a více za 28 Kč
10 kusů a více za 25 Kč
Množství:     - NEBO -   Přidat do seznamu přání
Přidat ke srovnání

3D video i běžnou kamerou...

 Tradiční tmavý a jasný Pulfrich je ke spatření v televizním vysíláním a video prezentacích. V minulosti např. známý pořad Tutti Frutti - erotický kvíz.
Nedávno jste tuto technologii měli možnost sledovat i např. na jednom TV kanále v nabídce programů digitálního vysílání O2 TV.
Výhodou této technologie je, že diváci, s brýlemi i bez brýlí, mohou sledovat perfektně čistý obraz. Navíc ti, kteří si nasadí tyto 3D brýle, uvidí obraz v plastické třírozměrné podobě.
Pro natočení vlastního 3D videa nepotřebujete žádnou nákladnou techniku. Stačí pouze běžná kamera, která má schopnost záznamu alespoň 60fps-tedy 60 obr.za sec.
 
Astronom Carl Pulfrich, po kterém je pojmenovaný optický klam těchto 3D brýlí s jedním tmavým a druhým jasným filtrem, byl slepý na jedno oko a nikdy tak nemohl vidět účinek pojmenovaný po něm. Nicméně tento německý vědec zabývající se optikou přišel na to, že by za určitých okolností vznikla 3D iluze.Základ pro 3D Pulfrich techniku je ten, že obraz viděný přes jasnou čočku dorazí do mozku mírně rychleji než obraz viděný přes tmavou čočku. Sledováním vhodně zaznamenaného filmu nebo videa, kdy je kamera v neustálém vodorovném pohybu tak vzniká dojem 3D efektu.

Ukázková videa pro 3D brýle Pulfrich zde.

3D brýle O2 TV
ilustrační foto - 3D brýle OTV

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:Štítky 3D brýle, pulfrich

3D shop TRIDAKT, © 2024